Wycieczki w okolice Bangkoku

Będąc w Bangkoku warto wybrać się również na wycieczkę w jego okolice, które także mają do zaoferowania ciekawe atrakcje.

Godzinę drogi na zachód od stolicy leży ogród różany. Ma on powierzchnię ok. 200 hektarów. Codziennie o 15:00 można obejrzeć tutaj pokazy tańca ludowego, klasycznej walki na miecze, tajski boks czy tradycyjne wesele. Przy tym również pojeździć na słoniu.

Ok. 30 km dalej na zachód leży miasteczko Nakhon Pathom, uważane za najstarsze w Tajlandii. Znajduje się tutaj największa chedi (wieża świątynna) w kraju. Przypomina ona odwrócony rożek lodowy. Stoi tutaj też pałac Sanam Chan. Jest to nowoczesna konstrukcja w tajskim stylu.

Na dalszej trasie miasteczko Damnoen Sadzak, a nim „pływający targ”. Kobiety pływają tutaj na niewielkich łodziach, wypełnionych koksami, bananami i innym produktami- sprzedając je. Doskonałym punktem obserwacyjnym jest brzeg kanału i drewniane mostki na nim. Można także wynająć łódź i zobaczyć wszystko z bliska.

Ok. 88 km od Bangkoku znajduje się dawna stolica kraju- Ayutthaya. Można tam dostać się promem płynącym po rzece Chao Phraya, który staje przed hotelem Oriental w Bangkoku. Po drodze statek mija pola ryżowe, tereny wiejskie i inne. W samym Ayutthaya można zobaczyć Wat Phra Si Sanphet- świątynię wybudowaną w 1448 roku. Niegdyś znajdował się tutaj 16 metrowy , złoty posąg Buddy. W XVIII w. zniszczony przez Birmańczyków i przetopiony. Przechowywane są tutaj prochy króla Borom Trai Lokanata i jego synów. Kolejną tutejszą budowlą jest Wat Phra Ram- czternastowieczne ruiny klasztoru, stojące pomiędzy urokliwymi oczkami wodnymi. Całość otoczona posążkami Buddy i kilkoma bramami.
Tuż obok Muzeum Chao Sam Phraya prezentujące najwspanialsze posągi i skarby odkryte w ruinach. Wśród pozostałych świątyni warte uwagi są tutaj jeszcze Wat Phra Mahathat (1380 r.) oraz Wat Rachanurana (XV w.).

Ok. 33 km od Bangkoku leży chyba największe muzeum pod gołym niebem „Ancient City”. Na obszarze 80 km znajdują się tutaj modele słynnych świątyni i budowli Tajlandii. Jest to doskonała wycieczka dla tych, którzy w jeden dzień chcą zobaczyć wszystkie najważniejsze obiekty kraju. Zaledwie 5 km dalej mieści się pokazowy rezerwat krokodyli, gdzie populacja liczy niemal 30 tys. okazów. Wszystko to udostępnione dla zwiedzających.