Tokio

Tokio to stolica Japonii, leżąca na Honsiu – największej z Wysp Japońskich. Jest to 12-milionowa metropolia, podzielona na liczne dzielnice, z czego każda zachowuje swoją odrębność i specyfikę. Najlepszym sposobem na przemieszczanie się po mieści jest pociąg -linia Yamanote, która wiedzie przez centralne oraz podmiejskie dzielnice.

Centrum miasta to najbardziej charakterystyczny obiekt jakim jest Pałac Cesarski otoczony ogrodami, ruinami murów oraz fosą. Od północnej strony pałacu znajduje się Park Kitanomaru, gdzie stoi stadion sztuk walki Ippon Budokan. Tutaj odbywają się liczne zawody czy koncerty. Z kolei na prawo od wejścia do parku znajduje się Narodowe Muzeum Sztuki Współczesnej.

Zaraz obok kompleksu carskiego stoi również nowoczesny, gmach parlamentu. Innymi ciekawymi budowlami w pobliżu są: katedra tokijska ze strzelistymi wieżami, gmach World Trade Center i Teatr Narodowy.

Stara część Tokio to Asakusa i Ueno. W słynnym parku Ueno, położonym na północ od centrum znajdują się liczne świątynie i pagody. Najbardziej aktywną świątynią buddyjska w całej Japonii jest Sensoji. Warto zobaczyć też inne. Wśród nich najchętniej odwiedzane:
Świątynia Sinto – Szram Hie, Świątynia Kiyomizu-do i Tomioka Hachimangu – świątynia sintoistyczna.

Tokio oferuje przede wszystkim wiele nowoczesnych rozrywek – te głównie w dzielnicach – Ginza, Roppongi, Shibuya czy Shinjuku. Ogromne drapacze, domy handlowe, butiki, orientalne bazary… Symbolem nowoczesności jest Rainbow Bridge zw. Mostem Tęczowym. 

W centrum Tokio stoi stalowa wieża (wysokość 333 metry) – porównywana do wieży Eiffla z platformą widokową, z której można podziwiać panoramę tego ogromnego miasta.

Chcąc dostać się z Polski do Tokio, nie musimy się przesiadać. Z Warszawy są bezpośrednie loty- koszt w przedziale 2000-3000 zł.