Teneryfa

Teneryfa to wyspa należąca do Hiszpanii, która leży 1100 km od kraju, na Oceanie Atlantyckim. Jest to największa wyspa spośród siedmiu zamieszkałych Wysp Kanaryjskich.

Teren wysypy jest niezwykle różnorodny: góry przeplatają się z kwiatowymi ogrodami, plaża kamienista z piaskowymi. Charakterystycznym elementem krajobrazu jest ,strong>El Pico del Teide (3718 m n.p.m.), który jest najwyższym szczytem Hiszpanii.

Będąc na wyspie koniecznie trzeba odwiedzić Siam Park (w Playas de Las Americas), czyli tematyczny park wodny mieszczący się na 18,5 ha. Jest tam ponad 25 budynków, wiele zjeżdżalni, wodospady, sztuczne rzeki, mnóstwo basenów, plaża i wiele innych. Całość nawiązuje do historycznego królestwa Tajlandii –Siam.

Dalej na uwagę zasługuje Loro Park (w Puerto de la Cruz), czyli zoo- botaniczny obszar na północy wyspy. Tam zobaczycie zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt, egzotyczny ogród itp. Atrakcją są tam pokazy tresury delfinów i lwów morskich.Na terenie parku znajduje się również pingwinarium – “Planeta Pingwinów”.

Kolejny park znajduje się parę kilometrów od Los Cristianos. Jest nim Jungle Park, czyli tropikalna dżungla. Tam specjalne trasy spacerowe, tunele, mosty, aby zobaczyć dzikie zwierzęta i naturę.

Candelaria to miasteczko położone nad samym oceanem mające chrześcijańskie korzenie, o czym świadczy Basilica de Nuestra Seńora de Candelaria. W dniu 15 sierpnia odbywają się w niej uroczystości przyciągające rzesze pielgrzymów, również z poza obszaru wyspy. Naprzeciwko bazyliki stoją posągi przywódców historycznych mieszkańców wyspy, czyli ludu Guanczów.

Jeśli chodzi o podróż to Teneryfa posiada dwa lotniska, zatem nie ma problemu z dojazdem.
Loty z polski są przyjmowane na lotnisku Tenerife Sur.