Sydney

To najbardziej różnorodne kulturowo miasto Australii rozciąga się na obszarze ok. 115 razy większym niż Paryż. Obejmuje ponad 400 przedmieść, z których najdalsze leżą 96 km od Centrum. Sydney leży na południowo- wschodnim wybrzeżu Australii – rozpościera się wokół najpiękniejszego portu na świecie.

Symbolem miasta jest Sydney Opera Mouse. Jest to budynek w kształcie żagli. Sala koncertowa może pomieścić ponad 2,5 tys. osób. Innym symbolem miasta jest  Harbour Bridge, który jest jednym z największych mostów łukowych na świecie.

W nowoczesnym centrum zwanym Cenral Business District, przeważają ogromne drapacze chmur. Najwyższy budynek to Sydney Tower. Znajduje się na nim platforma widokowa, skąd można podziwiać panoramę całego Sydney.

Dzielnica Darling Harbour to najciekawszy obszar rozrywkowy. Leży wokół portu. Tutaj znajduje się Aquarium, gdzie liczne gatunki ryb, pingwinów oraz podwodnych drapieżników, mogą was naprawdę zachwycić. Jest to jedno z największych akwariów na świecie. Dodatkową atrakcją jest karmienie rekinów.

We wschodniej części miasta znajduje się utrzymana w wiktoriańskim stylu dzielnica Paddington, gdzie znajduje się zoo Toronta, gdzie mieszkają zwierzęta z jakich słynie Australia, czyli misie koala, kangury, emu. Łącznie można tam zobaczyć ok. 2500 gatunków zwierząt, a ponadto rośliny egzotyczne rośliny.

Ciekawym miejsce leżącym ok. 50 km w kierunku zachodnim od Sydney są  Blue Mountains. Ich nazwa pochodzi od olejku eukaliptusowego, który parując tworzy błękitną mgłę nad górami. Lokalne biura turystyczne organizują tam jednodniowe wycieczki- warto skorzystać z tej oferty.