Rzym

Artykuł ten mógłbym zatytułować „Rzym w 7 dni”. Osobiście uważam, iż tyle dni wystarczy by zwiedzić najważniejsze punkty i miejsca stolicy Włoch.

Dojazd

Korzystając z tanich linii lotniczych CentralWings, o których więcej możesz poczytać tutaj wyruszyliśmy w pierwszej dekadzie lutego do Rzymu. Cena biletu wyszła niewiele. Gdyż kupując z wyprzedzeniem około 1,5 miesiąca (albo i mniej) zapłaciliśmy trochę ponad 200 zł na osobę. Oczywiście z wszystkimi ukrytymi opłatami, które wszyscy tak kochamy.

Dojazd z lotniska Rzym Ciampino do centrum miasta jest bardzo wygodny. Najpierw korzystamy z autobusu, który dowozi nas do najbliższej linii metra, następnie wybieramy właściwy kierunek linii metra i prosto do hotelu.

Lokalizacja mojego hotelu była bardzo dogodna – w centrum nie daleko Koloseum, w odległości około 1,5 km.

Rzym

Wieczorem polecam spacer do fontanny Di Trevi. Nocna sceneria tej fontanny jest bardzo piękna. Dojście jest bardzo przyjemne. Od głównej ulicy skręcamy w drobną wewnętrzną uliczkę. Przejść się późnym wieczorem warto, a dlaczego? Dowód poniżej.

Rzym

Nie znaczy to, że w dzień fontanna ta nie jest atrakcyjna. Na pewno więcej turystów i inna sceneria za dnia.

Rzym

Watykan

Na wycieczkę do Watykanu warto wybrać się wcześnie z rana. Na pewno zwiedzenie całego Watykanu zajmuje sporo czasu, więc start zwiedzania o godzinie 11 to stanowczo za późno.

Interesującymi miejscami, które powinno się zwiedzić w Watykanie to:

- wejście na kopułę Bazyliki,
- oględziny Bazyliki św. Piotra,
- grób naszego Papieża Jana Pawła II (tutaj niestety nie można robić zdjęć)
- atrakcję stanowi również sam plac św. Piotra ogromnych rozmiarów.

Rzym

Rzym

Rzym

Rzym

Rzym

Rzym

Jako ciekawostkę mogę podać, iż Włochy słyną z wyśmienitej kawy latte. W barach zapłacimy za taką kawę co najmniej 3 euro. Jednak sztuką jest dostać taką kawę w „swojskich” barach. Jedna z lepszych kaw latte jakie piłem była na dachu bazyliki św. Piotra. Przyrządzona na szybko, w plastikowym kubeczku i cena – 70 centów :) To też ma swój urok.

Kolejnymi atrakcjami Rzymu, które polecam to:

Zamek św. Anioła

Rzym

Koloseum

Miejscem kojarzącym się z Rzymem jest Koloseum. Wejście do tego obiektu kosztuje około kilka euro. Pamiętajmy, że bilet oprócz wstępu na Koloseum upoważnia również do przejścia się po Forum Romano oraz Palatynie.

Rzym

Rzym

Rzym

Coloseum bardzo przypadło mi do gustu, więc dałem trzy zdjęcia robione w różnych porach dnia.

Adres www z niektórymi miejscami do zwiedzania: http://www.pierreci.it