Livigno

Livingo to miejscowość w regionie Lombardii (blisko granicy ze Szwajcarią) określana mianem „włoskiego Tybetu” , ze względu na swoje położenie 1816m n.p.m. Jest to miejsce o największym nasłonecznieniu w całych Alpach, dlatego stanowi bardzo popularne miejsce od uprawiania sportów zimowych. Sezon narciarski trwa od listopada do niemal do połowy maja.

Doskonałe warunki: dużo śniegu przez cały sezon, 35 wyciągów narciarskich (wyciągi krzesełkowe, kanapowe, gondole), zróżnicowane pod względem stopnia trudności trasy zjazdowe- dla zaawansowanych jak i amatorów. Ponadto bardzo dobrze rozbudowana baza hotelowa i gastronomiczna.

Wieczorami nie zabraknie rozrywek. Jest tutaj mnóstwo dyskotek, barów i pubów.
Dodatkowym plusem tej miejscowości jest strefa wolnocłowa. Można tutaj tanio kupić alkohol, perfumy itp.

Miejscowość nastawiona jest na turystykę, dlatego w sezonie jest tutaj dość ruchliwie –miasto tętni życiem. Dla szukających spokoju proponujemy inne miejsca.
Zmęczenie po zimowym szaleństwie, można z siebie zrzucić w gorących źródłach w Borgio odległego od Livingo ok. 40 km.

A jak się tutaj dostać? Najwygodniej będzie własnym samochodem. Z Polski najkrótszą drogą będzie niedawno wybudowany tunel biegnący od strony Szwajcarii do samej Livingo -opłata za przejazd tunelem wynosi około 10 Euro.