Karyntia

Jest to jeden z landów austriackich. W jej zachodniej części znajdują się Wysokie Taury  i Alpy Gailtalskie. Słońce jest tutaj bardzo łaskawe, a zimy są tu łagodne, ale śnieżne.
Takie właśnie warunki sprzyjają narciarstwu i innym sportom zimowym.

Jednym z najpiękniejszych rejonów narciarskich Karyntii jest teren wokół jeziora Millstätter See, czyli regiony: Goldeck, Bad Kleinkirchheim, Katschberg, Nassfeld, Gerlitzen oraz Heiligenblut-Großglockner. Można skorzystać z atrakcji wszystkich, kupując jeden karnet.

Łączna długość alpejskich tras wynosi 1028 kilometrów. Do tego mamy kilkaset kilometrów tras biegowych spacerowych. W Karyntii znajduje się ponad 20 szkół narciarskich proponujących 3-dniowy kurs narciarski za jednakową opłatą oraz gwarancją nauczenia nawet dzieci od 6 roku życia. Można z niego skorzystać od początku do końca sezonu narciarskiego. Znajdziecie tutaj również inne atrakcje : canyoing, wspinaczka, spływy kajakowe, paralotnie, skoki na bungee, latanie na lotni, nurkowanie i wiele innych.
Szczególną atrakcją jest największe w Europie naturalne lodowisko na jeziorze Weissensee.

Na obszarze Karyntii znajdują się liczne jeziora i jeziorka, łącznie jest ich tutaj aż 1270, a przy wielu znajdują się kąpieliska wraz z wypożyczalniami sprzętu wodnego.
Propozycją po aktywnym wypoczynku jest nowa łaźnia rzymska w Bad Kleinkirchheim, a także liczne SPA, restauracje itp.

Chcąc się tutaj dostać z Polski (z północy) najlepiej jechać przez Salzburg i autostradą A10 (przez tunel Katschbergtunnel), (ze wschodu) przez Wiedeń i Graz autostradą A2, lub (z południa) przez Laibach i autostradą A11.