Grenada

Wycieczka do Grenady była jedną z tych, które były stanowczo tańsze wybierając się na własną rękę, niż korzystając z wykupionego pakietu w biurze informacji turystycznej. Korzystając z regularnych linii autobusowych Hiszpanii za podróż, która trwała około 2,5h w obie strony zapłaciliśmy 10 Euro.

autobus hiszpania
autobus hiszpania

Autobusy w Grenadzie nie stają w samym centrum więc należy skorzystać ze swoich nóg (czas drogi to około 1h na piechotę) lub z autobusowych linii podmiejskich (linia 3 lub 33).

Centrum Grenady jest bardzo ładne. Katedra – wejście 3,50 euro. Warto pospacerować po uliczkach okrążających katedrę. Z centrum do Alhambry droga jest krótka. Warto przejść się spacerkiem pod górę, trwa to około 30 min. Autobusy nie dojeżdżają więc spacer obowiązkowy!

Na wzgórzu można zwiedzić mauretańską twierdzą oraz przepiękne ogrody (ta pozycja obowiązkowa). Świadczą o tym poniższe zdjęcia.

alhambra
alhambra
alhambra
alhambra
alhambra

Cena za zwiedzanie całości to 12 Euro, same ogrody Generalife 6 Euro. Warto pojawić się w godzinach rannych lub kupić bilet przez internet, gdyż w sezonie są duże kolejki do kas.