Dubaj

Jedno z najsłynniejszych i najciekawszych architektonicznie miast świata. Jest stolicą emiratu Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Co roku odwiedzają go miliony turystów, którzy osobiście chcą zakosztować luksusów jakie oferuje to miasto. Dubaj zachwyca przepychem, bogactwem, fantazją, nowoczesnością. Znajdują się tutaj najpiękniejsze, najbardziej ekskluzywne, a co za tym idzie i najdroższe hotele na świecie.

Oficjalnym językiem Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest arabski, ale w takich miastach jak Dubaj język angielski jest powszechnie używany. Dubaj jest bez wątpienia największą atrakcją turystyczną kraju. Położony jest nad Zatoką Perską, oferuje czyste plaże, sztuczne wyspy, parki, intensywne życie nocne a także niewyobrażalną wręcz ilość hoteli, w tym jedyny na świecie siedmiogwiazdkowy hotel Burj Al Arab.

Opisując atrakcje Dubaju trudno mówić o zabytkach. Miasto stawia przede wszystkim na rozwój i nowoczesność. Inwestuje miliony w kolejne fantazyjne budowle, przełamujące stereotypy i bariery architektoniczne. Panoramę miasta tworzą głównie wieżowce, których zresztą ciągle przybywa w tempie niewyobrażalnym dla Europy.

Lista miejsc, które warto zobaczyć w Dubaju jest bardzo długa. Ale na pewno nie można pominąć Palm Islands (Wysp Palmowych), których nazwa pochodzi od kształtu wysp. Rozmieszczone są w miarę równomiernie wzdłuż wybrzeża.

Najbardziej charakterystyczną budowlą Dubaju jest Burj Al Arab – luksusowych hotel swoim kształtem przypominający żagiel. Ma imponującą wysokość 321 m – powoduje to, że jest najwyższym na świcie obiektem hotelowym. Hotel oferuje wyłącznie luksusowe apartamenty. Położony jest na sztucznej wyspie, 280 metrów od Plaży w Zatoce Perskiej.

Dla osób kochających zakupy Dubaj jest prawdziwym rajem. Oczywiście mnogość sklepów, ich różnorodność, światowe marki dostępne są przez cały rok, ale wielką atrakcją miasta jest organizowany dwa razy w roku (lipiec/sierpień oraz styczeń/luty) Dubajski Festiwal Zakupów. Znany na całym świecie z rozmiaru i przepychu co roku ściąga miliony fanów kupowania z całego globu.